Rajčatový špritz BIO - pálivá omáčka 330 ml

135 Kč 120,50 Kč bez DPH 40,90 Kč / 100 ml
Možnosti doručení

Domácí BIO rajčatová omáčka dodá chuť každému jídlu. Recepturu jsme vylepšili o chilli papričky pro ostřejší chuť. Produkt ekologického zemědělství.

Detailní informace

Kysely tyden

Detailní popis produktu

Domácí BIO rajčatová omáčka dodá chuť každému jídlu. Recepturu jsme vylepšili o chilli papričky pro ostřejší chuť. Produkt ekologického zemědělství.

Naše ostrá rajčatová omáčka je složená z rajčat, jablek, cibule, červené řepy a bohaté nálože orientálního koření. Tato šťavnatá nálož zeleniny vytvoří z každého jídla výbornou pochoutku. Lahodně chutná s těstovinami nebo můžete použít jako základ na pizzu či jako ne/klasické dochucovadlo. 

Chutney bylo vyrobeno za pomoci osob znevýhodněných
na trhu práce, jež jsou zaměstnávány Sociálním podnikem Jasan
ve Velkých Hostěrádkách. Právě zde vzniká společenství lidí,
které dělá věci jinak – s úctou k člověku, zvířeti a přírodě.

Složení včetně alergénů

 • rajčata* 53 %
 • jablka*
 • cibule*
 • červená řepa*
 • třtinový cukr*
 • česnek*
 • jablečný ocet (100 % jablečná šťáva*, zkvašená)
 • sójová omáčka (pitná voda, sójové boby* 19 %, pšenice* 16 %, jedlá mořská sůl 12 %, fermentační činidlo (Aspergillus Oryzae)
 • sůl
 • koření*
 • chilli*


*produkty ekologického zemědělství

Nutriční hodnoty na 100g

kalorie (kcal) 98,12, tuky (g) 0,62, sacharidy (g) 20,49, z toho cukry (g) 16,38, proteiny (g) 2,35, sůl (g) 1,43

Doplňkové parametry

Kategorie: Omáčky, pesta a chilli
Záruka: 1 rok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sociální podnik Jasan,.s.r.o.

Jsme environmentální sociální podnik působící nedalo od Brna v bývalém areálu JZD ve Velkých Hostěrádkách. Ekologicky pěstujeme zeleninu a ovoce, výpěstky zpracováváme a pečeme chleba.  Nad rámec výdělečné činnosti sázíme stromy a chováme hospodářská zvířata. To vše za pomoci lidí znevýhodněných na trhu práce. Našim záměrem je těmito činnostmi ozdravovat přírodu a mezilidské vztahy.

Zeleninu pěstujeme v ekologickém režimu, do budoucna se chceme zaměřit na biologicko-dynamický způsob pěstování a certifikaci pod značkou Demeter CS.

Chleba a faremní produkci zpracováváme v malé zpracovně v hlavní budově farmy. Výrobky prozatím nemáme s certifikátem BIO, avšak používáme výhradně suroviny z EZ. V okolních polích obhospodařovaných také v ekologickém režimu sázíme stromy a keře a snažíme se alespoň o přiblížení se původnímu krajinnému rázu ve zdejší přírodě.

A protože ke každému hospodářství patří i zvířata, postupně si pořizujeme taková, která kapacitně zvládáme a můžeme jim dopřát kvalitní a láskyplnou péči. To znamená, že kromě dvou psů a kočky, máme 50 vynešených slepic z velkochovů. Další na řadě bude prasátko Kune Kune na vypásání a bez krávy se také neobejdeme.