Náš příběh

DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou nakládané potraviny, které vznikají v dílnách pod rukama lidí se speciálními potřebami a vytvářejí pro ně možnost plnohodnotného zaměstnání. V dílnách se věnujeme zejména výrobě nakládaných sýrů a utopenců, v naší nabídce toho ale najdete mnohem více.

Naším cílem je plnohodnotně a smysluplně začlenit lidi s určitým zdravotním omezením do společnosti a vytvořit jim vhodné podmínky pro jejich práci.

Kde se začal psát náš příběh…

Projekt DOBROTY S PŘÍBĚHEM vznikl jako výsledek pracovní terapie lidí s mentálním postižením v sociálně terapeutické dílně na Slapech. Tu již 19 let provozuje organizace Portus Praha, která je známá například pořádáním celostátního benefičního projektu AKCE CIHLA. Z výtěžků několika ročníků této sbírky financoval Portus Praha v roce 2013 i výstavbu zcela nové dílny v Davli u Prahy, kde celý náš příběh začíná.

Dílna totiž umožnila rozšíření původní terapeutické výroby až na úroveň plnohodnotného zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

V Davli u Prahy jsme tak v únoru 2014 otevřeli sociální integrační podnik, kde jsme začali s výrobou nakládaných sýrů a utopenců pod značkou DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Aktuálně plnohodnotně zaměstnáváme celkem 15 osob se speciálními potřebami, které pro vás dobroty tvoří.

Sýry na sto způsobů

Kromě klasických hermelínů a utopenců u nás najdete také nakládaný balkánský sýr, romadur, brynzové kuličky, tvarůžky nebo také kvašenou zeleninu a kimchi. O kvalitu se bát nemusíte, výrobky chceme mít co nejlepší, a proto velmi dbáme na výběr všech surovin a pečlivě ladíme každou recepturu.

Nabídku jsme ale rozšířili i o jiné dobroty, jako jsou jogurty, pivo, psí pamlsky nebo sirupy a marmelády, které vyrábí firmy jdoucí stejnou cestou jako my. Všechny produkty mají jedno společné – vyrábějí je pro vás vlastnoručně lidé s postižením.

Kde můžete DOBROTY ochutnat?

Naše výrobky distribuujeme pod značkou DOBROTY S PŘÍBĚHEM do mnoha obchodů, kaváren, vináren i restaurací, jejichž seznam najdete zde. Dobroty ale můžete ochutnat i na různých festivalech, trzích a hlavně díky našemu e-shopu už i přímo u vás doma!

Nově jsme v Davli otevřeli náš malý bistrokrámek PŘÍBĚH, v němž najdete kromě DOBROT S PŘÍBĚHEM také produkty od lokálních farmářů nebo bezlepkové a BIO potraviny.