Džem - pomazání durancií s chilli 150 g

120 Kč –9 %
pomazani durancii
120 Kč –9 % 109 Kč 94,80 Kč bez DPH 72,70 Kč / 100 g
Možnosti doručení

Jestli si myslíte, že vaše chuťové pohárky už ničím nepřekvapíte, tak to musíte ochutnat náš domácí džem z durancií, pro které je typická plná a kořeněná chuť, podtrhnutá špetkou chilli. Produkt ekologického zemědělství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jestli si myslíte, že vaše chuťové pohárky už ničím nepřekvapíte, tak to musíte ochutnat náš domácí džem z durancií, pro které je typická plná a kořeněná chuť, podtrhnutá špetkou chilli. Produkt ekologického zemědělství.

Neotřelá chuť slaďoučkých durancií doplněná o jemný nádech čili, to je náš domácí džem z durancií. Skvěle se hodí na čerstvé pečivo nebo na palačinky. Bez chemických konzervantů a v kvalitě ekologicky pěstovaného ovoce.

Durancie je velmi starý typ slivoní, hojně pěstovaný a oblíbený zejména na Moravě. Durancie v našem džemu jsou sbírané z okolních remízků. Plody jsou středně velké, oválné až kulovité, modrofialové, šťavnaté a velmi chutné, dužina je špatně odlučitelná od pecky. Pro svůj vysoký obsah cukru a příjemné aroma je s velkou oblibou využívána k výrobě slivovice, ale také povidel. Durancie, podobně jako švestky, jsou zdrojem celé řady minerálů (draslík, fosfor, vápník, hořčík) a vitaminů. 

Džem byl vyroben za pomoci osob znevýhodněných
na trhu práce, jež jsou zaměstnávány Sociálním podnikem Jasan
ve Velkých Hostěrádkách. Právě zde vzniká společenství lidí,
které dělá věci jinak – s úctou k člověku, zvířeti a přírodě.

Složení včetně alergénů

  • Durancie* 79,6%
  • Třtinový cukr*
  • Citrusový pektin
  • Čili* 0,08%
  • Koření*

* Produkty ekologického zemědělství

Nutriční hodnoty na 100g

kalorie (kcal) 146,27, tuky (g) 0,30, sacharidy (g) 34,51, z toho cukry (g) 32,84, proteiny (g) 0,50

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí džemy
Záruka: 1 rok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sociální podnik Jasan,.s.r.o.

Jsme environmentální sociální podnik působící nedalo od Brna v bývalém areálu JZD ve Velkých Hostěrádkách. Ekologicky pěstujeme zeleninu a ovoce, výpěstky zpracováváme a pečeme chleba.  Nad rámec výdělečné činnosti sázíme stromy a chováme hospodářská zvířata. To vše za pomoci lidí znevýhodněných na trhu práce. Našim záměrem je těmito činnostmi ozdravovat přírodu a mezilidské vztahy.

Zeleninu pěstujeme v ekologickém režimu, do budoucna se chceme zaměřit na biologicko-dynamický způsob pěstování a certifikaci pod značkou Demeter CS.

Chleba a faremní produkci zpracováváme v malé zpracovně v hlavní budově farmy. Výrobky prozatím nemáme s certifikátem BIO, avšak používáme výhradně suroviny z EZ. V okolních polích obhospodařovaných také v ekologickém režimu sázíme stromy a keře a snažíme se alespoň o přiblížení se původnímu krajinnému rázu ve zdejší přírodě.

A protože ke každému hospodářství patří i zvířata, postupně si pořizujeme taková, která kapacitně zvládáme a můžeme jim dopřát kvalitní a láskyplnou péči. To znamená, že kromě dvou psů a kočky, máme 50 vynešených slepic z velkochovů. Další na řadě bude prasátko Kune Kune na vypásání a bez krávy se také neobejdeme.