Novinky

Projekt Investice: BISTRO A KAVÁRNA S PŘÍBĚHEM

Budeme rozšiřovat stávající a zakládat novou podnikatelskou aktivitu integračního sociálního podniku Portus Praha, s.r.o.  

Projekt Investice: BISTRO A KAVÁRNA S PŘÍBĚHEM rozšiřuje stávající a zakládá novou podnikatelskou aktivitu integračního sociálního podniku Portus Praha, s.r.o. Od r. 2014 vyrábíme pod značkou DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli nakládané speciality - sýry a utopence. Stavební projekt rozšíří a modernizuje prostory stávající potravinářské dílny a dostaví k ní nové prostory (61m2), kde vznikne BISTRO A KAVÁRNA S PŘÍBĚHEM. Reagujeme na vysokou nezaměstnanost osob s postižením v regionu. Vytvoříme 6 pracovních pozic na HPP, z toho 3 pro OZP a ZTP. Tento projekt je realizován za finanční podpory EU. 

 

IROP

DOBROTY S PŘÍBĚHEM s novým párty stanem

DOBROTY S PŘÍBĚHEM se stali součástí mnoha farmářských trhů i větších festivalů. Na kterých potkáte náš FooTruck nebo klasický party stan, který nám darovala společnost Expodům.cz.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM se staly součástí mnoha farmářských trhů i větších festivalů. Na kterých potkáte náš FoodTruck nebo klasický párty stan, který nám darovala společnost Expodům.cz.  Party stany jsou pro venkovní akce nezbytné a bylo pro nás příjemným překvapením, když nám Expodům.cz nabídl stan jako dar. Party stan si už nemusíme nikde půjčovat, ale je zcela náš. Manipulace s nůžkovým rychle-rozkládacím stanem je opravdu snadná a elegantní bílá barva nám sluší. 

Nejen, že dostanete naše výrobky v hezkém prostředí, ale příjemný stín poskytne lepší pracovní podmínky našim zaměstnancům v tomto horkém létě.

Stan využíjeme na našich akcích - CIHLAFEST 2019, Metronom, United Islands a trzích sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Do prodeje zapojujeme i naše kolegy se zdravotním handicapem, kteří se tak kromě nakládání delikates, dostanou i do přímého kontaktu se zákazníky a mohou se tak naučit i nové pracovní dovednosti.
banner_zahradne_stany_300x250(336x280)px

DOBROTY JEDOU díky Vám!

„Když se chce, všechno jde...“ I tak by se dal shrnout rok 2016 v případě sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM, v kterém již tři roky vyrábíme ve velkém (ovšem ručně) nakládané sýry a utopence. V podniku jsou zaměstnáni i lidé s mentálním postižením, pro které není lehké uplatnit se na otevřeném trhu práce.

V integračním sociálním podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM se zabýváme především ruční výrobou nakládaných sýrů (tradičních i originálních druhů a příchutí) a utopenců. Své výrobky z potravinářské dílny v Davli dodáváme do 50 pražských restaurací a kaváren, prodáváme na trzích a festivalech, nebo v on-line prodeji na internetu. Společnost Portus Praha přenesla koncept nakládání delikates ze sociálně terapeutické dílny Slapy do nové budovy v Davli u Prahy, kde se začalo nakládat v únoru 2014. Větší výrobní prostory pomohou rozšířit výrobu a poskytnou více pracovních příležitostí, cílem je zaměstnávat minimálně 50 % lidí s postižením, především pak lidi s mentálním postižením, pro které nejsou v regionu jiné pracovní nabídky. Původní záměr počítal s minimálně třemi lety rozjezdu a s tím, že vydělávat bude podnik až od pátého roku podnikání. Rok 2016 byl ale pro DOBROTY natolik úspěšný, že se jim povedlo dostat do plusových čísel už dnes. Přispělo k tomu i objevení nového segmentu trhu – DOBROTY S PŘÍBĚHEM dodávají své výrobky do mnoha firem, které si je objednávají v rámci náhradního plnění například jako originální a chutné dárky pro zaměstnance nebo partnery, často speciálně nebo na míru zabalené. Zásadní navýšení odbytu a výroby také umožnilo vytvořit nová pracovní místa pro další dva zaměstnance s postižením! (V současné době máme celkem deset zaměstnanců, z toho sedm se ve svém životě vyrovnává se zdravotním handicapem.)

Není ale všechno samo sebou, sociální podnikání DOBROT S PŘÍBĚHEM dlouho hledalo své místo na trhu, ačkoli má dlouhou historii. „Výrobní, distribuční a marketingové zkušenosti jsme získali během sedmi let fungování v sociálně terapeutické dílně Slapy. Postupně jsme vše profesionalizovali, což vedlo k vytvoření obchodní značky a založení sociálního podniku,“ upozorňuje manažerka podniku Gabriela Štěpánková. 

Sociálnímu podniku také pomohla ke stabilizaci v poslední době řada nadací, donátorů a programů. V tomto výčtu nelze vynechat program ČSOB Stabilizace sociálních podniků, který finančně přispěl na marketingové aktivity a poskytl též expertní podporu, nebo Program Nadace VIA a Uncredit Bank Lepší byznys, ve kterém DOBROTY S PŘÍBĚHEM zvítězili v soutěži o nejlepší realizaci akčního plánu. Další finance vedoucí ke stabilizaci podnikání plynuly do nové technologie a vybavení. Nejprve od Nadace ČEZ, která si DOBROTY vybrala jako jeden z projektů aplikace Pomáhej pohybem, dále od Lesů ČR a posléze i od Nadace Jistota Komerční banky a Nadace pro podporu zaměstnávání osob s postižením – projektu Srdcerváči. V roce 2017 ještě bude moct sociální podnik pořídit pojízdnou prodejnu díky stovkám příspěvků občanů a sympatizantů skrze crowdfundingovou kampaň na Startovač.cz.

Gabriela Štěpánková vyhlíží do nového roku optimisticky: „Těšíme se, že už příští rok vyjedeme za našimi zákazníky s novou mobilní prodejnou. Kromě toho, že budeme moci přilákat větší počet zákazníků na více místech, nám odpadnou i problémy a náklady spojené s náročnou logistikou.“

Simona Stašová slavnostně otevřela občerstvení v Davli

V pátek 11. července 2014 v 15 hodin jsme zahájili oficiální provoz občerstvení v Davli. Hvězdou slavnostního otevření byla naše dlouholetá patronka Simona Stašová.

Občerstvení s možností venkovního posezení je součástí potravinářské dílny. A čím se můžete občerstvit? Nápoji všeho druhu, pečivem, zmrzlinou, ale především Dobrotami s příběhem - na místě můžete ochutnat nakládané hermelíny, utopence i naše zdravé či exkluzivní novinky! více v článku